Przedmioty ogólnokształcące – kształcenie w zakresie podstawowym i rozszerzonym

Obowiązuje w klasach pierwszych  rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2020/2021.

Podbudowa programowa – szkoła podstawowa

PrzedmiotNumer dopuszczenia podręcznikaAutor podręcznikaTytuł podręcznikaWydawnictwoObowiązuje w klasie /  uwagi
Język polski – zakres podstawowy i rozszerzony  952/1/2019     952/2/2019Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz TrześniowskiOblicza epok. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 1.Część 1   Oblicza epok. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 1. Część 2WSiPKlasy I technikum i liceum.
Język angielski              985/2/2019Elizabeth Sharman Michale Duckworth  „Vision 2” A2/B2 Podręcznik dla liceum oraz technikum  OxfordKlasy I technikum i liceum.   Z zakupem proszę wstrzymać się do września!!!
Język niemiecki  – zakres podstawowy i rozszerzony942/1/2019Beata Jaroszewicz, Jan Szurmant, Anna Wojdat-Niklewska Piotr Dudek, Danuta Kin, Monika Ostrowska-PolakPerfekt  1 Podręcznik Zeszyt ćwiczeńPearsonUczniowie mogą odkupić podręcznik od klas II po szkole podstawowej, zeszyt ćwiczeń kupują nowy (niezapisany)
Historia – zakres podstawowy                 1021/1/2019Marcin Pawlak, Adam SzwedaPoznać przeszłość 1 .Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.

Nowa Era 
Historia – zakres rozszerzony1019/1/2019Ryszard Kulesza, Krzysztof KowalewskiZrozumieć przeszłość 1. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony.Nowa Era 
Wiedza                      o społeczeństwie – zakres podstawowy                 1034/1/2019Arkadiusz Janicki, Justyna Kięczkowska, Mariusz MenzW centrum uwagi 1. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.Nowa EraLO
Matematyka – zakres podstawowy                 971/1/2019Wojciech Babiański Lech Chańko Karolina WejMATeMAtyka Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowyNowa Era  LO, Technikum
Matematyka- zakres rozszerzony988/1/2019Wojciech Babiański Lech Chańko Karolina WejMATeMAtyka Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowy i rozszerzonyNowa EraKlasa Politechniczna Klasa Informatyczno – Językowa Można odkupić podręczniki od klasy IPM
Fizyka – zakres podstawowy                 1001/1/2019Marcin Braun, Weronika Śliwa  „Odkryć fizykę”, cz.1 – zakres podstawowy  Nowa Era 
Fizyka – zakres rozszerzony1002/1/2019Marcin Braun, Krzysztof Byczuk, Agnieszka Seweryn – Byczuk, Elżbieta Wójtowicz  „Zrozumieć fizykę”, cz.1 – zakres rozszerzony   „Zrozumieć fizykę”, Maturalne karty pracy, cz. 1 – zakres rozszerzony  Nowa Era 
Chemia – zakres  podstawowy994/1/2019  Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod  „To jest chemia”. Chemia ogólna i nieorganiczna, cz.1 – zakres podstawowyNowa EraDla klas pierwszych LO i technikum – nie można odkupić
Chemia – zakres rozszerzony991/1/2019Maria Litwin, Szarota Styka  – Wlazło, Joanna Szymońska.    „ To jest chemia” Chemia ogólna i nieorganiczna, cz. 1– zakres rozszerzony „To jest chemia” Maturalne karty pracy, cz. 1 – zakres rozszerzonyNowa EraDla klas pierwszych LO –  nie można odkupić
Biologia – zakres  podstawowy1006/1/2019Anna Hemin, Jolanta HołeczekBiologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i techniku, zakres podstawowy.Nowa EraDla klas pierwszych LO i technikum
Biologia – zakres rozszerzony1010/1/2019Marek Guzik, Ryszard Kozik, Renata Matuszewska, Władysław ZamachowskiBiologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i techniku, zakres rozszerzonyNowa EraDla klas pierwszych LO
Geografia – zakres podstawowy983/1/2019Oblicza geografii 1, podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowyR. Malarz, M. WięckowskiNowa EraDla klas pierwszych LO i technikum
Geografia – zakres rozszerzony973/1/2019Oblicza geografii 1, podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony Karty pracy: Oblicza geografii 1, maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony  R. Malarz, M. Więckowski, P. Kroh     D. Burczyk, V. Felisiak, B. Marczewska, S. Ropel,  J. Soja      Nowa EraZakres rozszerzony kupuje podręcznik tylko dla poziomu rozszerzonego.
Podstawy przedsiębiorczości1039/2019Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowychZbigniew Makieła, Tomasz RachwałNowa Era!!!! Przedmiot w klasie 2 i 3
Informatyka990/1/2019Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga, Janusz S. WierzbickiInformatyka na czasie 1 Podręcznik dla liceum i technikum, zakres podstawowyNowa EraDla klas pierwszych LO i technikum
Edukacja dla bezpieczeństwa960/2019Jarosław SłomaŻyję i działam bezpiecznieNowa EraDla klas pierwszych LO i technikum
Filozofia1044/2019Monika Bokiniec
Sylwester Zielka
Spotkania z filozofiąNowa EraWstrzymać się z kupnem do września

Dodaj komentarz