Klasa geograficzno – językowa

KLASA GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWA

            Jeśli Twoją pasją są podróże, poznawanie innych ludzi i ich kultur, walorów turystycznych świata, nauka języków obcych to ten profil jest właśnie dla Ciebie!

Klasa geograficzno – językowa została stworzona z myślą o młodych ludziach zainteresowanych zagadnieniami z zakresu geografii, gospodarki turystycznej, ekonomii, kulturoznawstwa oraz języków obcych. Nie od dziś wiadomo, że podróże poszerzają horyzonty, a znajomość języków obcych znacznie to ułatwia i pomaga pokonywać bariery.

Wybierając profil geograficzno – językowy będziesz uczył się na poziomie rozszerzonym: geografii, języka angielskiego, języka niemieckiego.

Nauka w tej klasie umożliwi Ci:

  • solidne przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z geografii, języka angielskiego, języka niemieckiego.,
  • podjęcie studiów na wymarzonych kierunkach uczelni wyższych, 
  • rozwój pasji poznawczych i zainteresowań podczas zajęć obowiązkowych i fakultatywnych,
  • rozwój uzdolnień poprzez udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

            Absolwenci mogą studiować m.in. filologię, geografię, geodezję, geologię, turystykę, handel zagraniczny, inżynierię zagrożeń środowiskowych, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, europeistykę.

Skip to content