Przyrodnicze zajęcia projektowe

Nasze klasy biologiczno-chemiczne brały udział w wycieczce ukazującej najciekawsze geologiczne okazy naszej okolicy. Rozpoczęła się od oglądania Kruczych Skał w Jerzmanicach Zdrój, szukania skamieniałości i rozpoznawania gatunków roślin. Następnie obserwowanie przejazdem kopalni bazaltu w okolicach Sępowa, w drodze na Wieżę na Zawadnej. Mieliśmy możliwość podziwiania naszego krajobrazu z wszystkich stron. Po niesamowitych widokach nadszedł czas, aby wyruszyć do Wielisławki zwiedzać budowle wykonane z eriolitu (materiału skalnego zbudowanego z tlenku krzemu z domieszką żelaza) i stary młyn wodny. Późniejszym punktem wycieczki były Organy Wielisławskie, a marsz został zakończony ogniskiem. Wszystkiemu towarzyszyły ciekawe opowieści sympatycznej pani przewodnik Grażyny Staronki. Klasy 2B i 3P z projektu „kwiatowy zakątek” wzięły udział w wycieczce pod opieką Pani Violetty Półćwiartek i Magdaleny Potomskiej.

Podobne

Zwiedzaliśmy Oświęcim i Kraków z programem „Poznaj Polskę”

Pomiędzy 7 a 9 czerwca uczniowie klas IIIp, IIId oraz Ia brali udział w wycieczeCzytaj dalej

Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0” w naszej szkole

O dostępności wciąż mówi się za mało! A przecież bez niej wielu z nas nieCzytaj dalej

Odkrywamy Kraków

Edukacyjna wycieczka do Krakowa! W dniach 17 – 18 listopada 2021 uczniowie klasy 3 FCzytaj dalej

Comments are Closed

Skip to content