Wycieczka do Berlina

2 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Berlina. Autokar z grupą 52 uczniów, 4 opiekunami i 2 przewodnikami wyruszył wcześnie rano. Celem był jarmark bożonarodzeniowy, ale przy okazji zobaczyliśmy także najważniejsze atrakcje Berlina: fragment muru berlińskiego z interesującymi muralami, Museum Insel, uniwersytet Humbolda, katedrę św. Jadwigi, Rotes Rathaus, Gedächtnis Kirche. Byliśmy także w muzeum techniki, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wystawy dotyczące rozwoju żeglugi i morskiej. Ostatnim punktem był przepiękny jarmark bożonarodzeniowy z mnóstwem stoisk z tradycyjnymi kiełbaskami, grzanym winem, pieczywem i ozdobami świątecznymi. Każdy miał okazję kupić pamiątkę lub zjeść coś smacznego. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu około 23.

W planach następny wypad, tym razem do Poczdamu i wiosennego Berlina.

Podobne

Zawody schachowe

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Wesołych Świąt :-)

Wesołych Świąt

Comments are Closed

Skip to content