Wycieczka do Wrocławia

Dnia 21 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską, gdzie na wydziale PPT wysłuchaliśmy ciekawego wykładu  dr inż. Mateusza Szatkowskiego: „Generowanie wirów optycznych z użyciem przestrzennych modulatorów światła”. Pan Mateusz swoje badania naukowe poza macierzystą uczelnią prowadził w Niemczech, Meksyku i USA. Najbardziej zainteresowani  zagadnieniami optyki i fotoniki mieli okazję odwiedzić laboratorium  dr hab. inż. Sławomira Drobczyńskiego, który prowadzi badania nad rozwojem i aplikacjami pęsety optycznej umożliwiającej między innymi leczenie raka.

Przekonaliśmy się również , że imponujący wielkością Campus Politechniki posiada nawet własną plażę co było miłym zaskoczeniem, zwłaszcza że pogoda bardzo nam dopisała.

Potem relaks i odpoczynek w Ogrodzie Japońskim, spacer po starówce by w końcu w Operze wzruszyć się losem młodziutkiej  Madame Butterfly z przepiękną muzyką Giacomo Pucciniego.

Gdy wybiła   północ byliśmy już z powrotem  w naszym malutkim miasteczku – trochę zmęczeni ale zadowoleni, wszyscy  cali i zdrowi.

  Opiekunowie :  E Jankowska ,  B. Maciejczyk,  V. Półćwiartek

Podobne

Zawody schachowe

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Wesołych Świąt :-)

Wesołych Świąt

Comments are Closed

Skip to content