Obowiązuje w klasach drugich, które rozpoczęły naukę w roku szkolnym 2019/2020

PrzedmiotNumer dopuszczenia podręcznikaAutor podręcznikaTytuł podręcznikaWydawnictwoObowiązuje w klasie /  uwagi
Język polski952/2/2019D. Chemperek, A. Kolbarczyk, D. TrześniowskiOblicza epok. Klasa 1. Część 2. Klasa 2. Część 1.WSiPII RK II  DG, IIPM  
Język angielski – zakres podstawowy986/2/2019 985/3/2019Michale Duckworth Elizabeth Sharman„Vision 2” – kontynuacja „Vision 3” podręcznik dla liceów i techników  OxfordWszystkie drugie klasy, jest to nowy podręcznik, wiec trzeba kupić nowy.
Język angielski – zakres rozszerzony986/2/2019   985/3/2019Michale Duckworth Elizabeth Sharman  „Vision 2” – kontynuacja   „Vision 3” podręcznik dla liceów i techników  OxfordWszystkie drugie klasy, jest to nowy podręcznik, wiec trzeba kupić nowy.
Język niemiecki – zakres podstawowy                 942/2/2019Beata Jaroszewicz, Jan Szurmant, Anna Wojdat Niklewska Piotr Dudek, Danuta Kin, Monika Ostrowska-Polak„Perfekt 2” podręcznik dla liceów i techników „Perfekt 2” zeszyt ćwiczeń dla liceów i techników  PersonWszystkie drugie klasy, jest to nowy podręcznik, wiec trzeba kupić nowy.
Język niemiecki – zakres rozszerzony942/2/2019Beata Jaroszewicz, Jan Szurmant, Anna Wojdat Niklewska Piotr Dudek, Danuta Kin, Monika Ostrowska-Polak„Perfekt 2” podręcznik dla liceów i techników „Perfekt 2” zeszyt ćwiczeń dla liceów i techników  PersonWszystkie drugie klasy, jest to nowy podręcznik, wiec trzeba kupić nowy.
Historia – zakres podstawowy1021/2/2020Adam Kucharski, Aneta NiewęgłowskaPoznać przeszłość 2 Poznać przeszłość. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.Nowa EraII G, II PM, II RK  
Historia – zakres rozszerzony1019/2/2020Paweł KlintZrozumieć przeszłość 2 Zrozumieć przeszłość. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzonyNowa EraII D
Wiedza o społeczeństwie – zakres podstawowy Lucyna Czechowska, Arkadiusz JanickiW centrum uwagi 2 Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowyNowa EraII DG, II PM
Matematyka – zakres podstawowy971/2/2020Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz JanochaMATeMAtyka 2 Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.

Nowa EraII DG,  II RK
Matematyka- zakres rozszerzony988/2/2020 Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz JanochaMATeMAtyka 2 Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony.

Nowa EraII PM trzeba kupić nowe
Fizyka – zakres podstawowy1001/2/2020Marcin Braun, Weronika ŚliwaOdkryć fizykę. Podręcznik dla klasy 2 liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.Nowa EraII DG,  II P, II RK
Fizyka – zakres rozszerzony1002/2/2020Marcin Braun, Krzysztof Byczuk, Agnieszka Seweryn- Byczuk, Elżbieta WójtowiczZrozumieć fizykę. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony cz. 2Nowa EraII M
Chemia – zakres  podstawowy994/1/2019  Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod  „To jest chemia”. Chemia ogólna i nieorganiczna, cz.1 – zakres podstawowyNowa EraDla klas drugich LO i technikum (II DG, II M, II RK) – kontynuujemy podręcznik z klasy pierwszej, w trakcie roku dokupujemy cz.2
Chemia – zakres rozszerzony991/1/2019Maria Litwin, Szarota Styka  – Wlazło, Joanna Szymońska.    „ To jest chemia” Chemia ogólna i nieorganiczna, cz. 1 – zakres rozszerzony „To jest chemia” Maturalne karty pracy, cz. 1 – zakres rozszerzonyNowa EraDla klasy drugiej LO (II P) – kontynuujemy podręcznik z klasy pierwszej, w trakcie roku dokupujemy cz.2
Biologia – zakres  podstawowy1006/2/2020Anna Helmin, Jolanta HoleczekBiologia na czasie 2,  Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowyNowa EraII DG, II M, II RK LO – kontynuujemy podręcznik z klasy pierwszej, w trakcie roku dokupujemy cz.2, technikum nowy
Biologia – zakres  rozszerzony1010/2/2020Marek Guzik, Ryszard Kozik, Władysław ZamachowskiBiologia na czasie 2, Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzonyNowa EraII P
Geografia – zakres podstawowy983/2/2020T. Rachwał R. Uliszak K. Wiedermann P. KrohOBLICZA GEOGRAFII 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowy – Szkoła ponadpodstawowaNowa EraII D, II PM, II RK  
Geografia – zakres rozszerzony973/2/2020T. Rachwał W. KilarOBLICZA GEOGRAFII 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzonyNowa EraII G
Podstawy przedsiębiorczości1039/2019Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowychZbigniew Makieła, Tomasz RachwałNowa EraII D, II PM, II RK  
Informatyka990/2/2020Informatyka na czasie, Część 2 Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga, Janusz S. WierzbickiNowa EraII D, II PM, II RK