Obowiązuje w klasach drugich, które rozpoczęły naukę w roku szkolnym 2019/2020

KSZTAŁCENIE W ZAKRESIE PODSTAWOWYM
Przedmiot – zakres podstawowyNumer dopuszczenia podręcznikaAutor podręcznikaTytuł podręcznikaWydawnictwoObowiązuje w klasie /  uwagi
Język polski425/1/2012Małgorzata Chmiel, Anna RównyPonad słowami. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony.  Klasa 1 część 2. Klasa 2 część 1.  Nowa EraTechnikum kl. 2HF
Język polski425/1/2012Małgorzata Chmiel, Anna RównyPonad słowami. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony.  Klasa 2 cz.1 i 2  Nowa EraLO kl. II ABC
Język niemiecki679/3/2014      679/4/2014  Krystyna Łuniewska, Urszula Tworek, Zofia Wąsik,  Alles klar neu 2 Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół Ponadgimnazjalnych Alles klar neu 2 Zakres podstawowy. Zeszyt ćwiczeńWSIPII ABC podręcznik można kupić od klasy III ABCD, zeszyt ćwiczeń musi być nowy (niezapisany)
Język angielski986/2/2019 985/3/2019Michale Duckworth Elizabeth Sharman„Vision 2” – kontynuacja (A2/B1) „Vision 3” podręcznik dla liceów i techników  OxfordDla klasy drugiej II ABC, II HF
  Matematyka212/08Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz JanochaMATeMAtyka 2”
Podręcznik + CD-ROM dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Kształcenie ogólne w zakresie podstawowym. Klasa II
Nowa EraII AB, II HF – można odkupić
Przyroda658/1/e/2013 658/2/e/2013M. Galikowski, R. Hassa, M. Kaczmarzyk, A. Mrzigod, J. Mrzigod, M. WięckowskiPrzyroda, 1 i 2 – podręczniki Karty pracy ucznia. Fizyka, chemia. Karty pracy ucznia. Biologia, geografiaNowa EraDla klasy drugiej LO – (II A)
Historia i społeczeństwo Marcin Markowicz, Olga Pytlińska, Agata Wyroda  HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO. OJCZYSTY PANTEON I OJCZYSTE SPORY. PODRĘCZNIK. LICEUM  I TECHNIKUM.   HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO. WOJNA I WOJSKOWOŚĆ. PODRĘCZNIK Liceum i technikum.   HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO. EUROPA I ŚWIAT. PODRĘCZNIK Liceum i technikum.  WSIPII BC
Historia525/2012Stanisław Roszak, Jarosław KłaczkowPoznać przeszłość. Wiek XX Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowyNowa EraII HF
KSZTAŁCENIE W ZAKRESIE ROZSZERZONYM
Przedmiot – zakres rozszerzonyNumer dopuszczenia podręcznikaAutor podręcznikaTytuł podręcznikaWydawnictwoObowiązuje w klasie /  uwagi
Język polski425/1/2012Małgorzata Chmiel, Eliza Kostrzewa„Ponad słowami”. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony.Nowa EraTen sam podręcznik jest do podstawy i rozszerzenia
Język niemiecki281/3/2011 281/4/2011Krystyna Łuniewska, Urszula Tworek, Zofia Wąsik, Maria ZagórnaAlles Klar 2a, 2b. Zakres rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę po gimnazjumWSiPII, jeżeli będzie grupa na poziomie rozszerzonym
Język angielski345/1/2011Jenny Puintana, Joanna Sosnowska, Danuta GrycaOxford Excellence for Matura New Exam (zakres rozszerzony)Oxford 
Matematyka360/2/2013Wojciech Babiański,  Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz JanochaMATeMAtyka” Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Kształcenie ogólne w zakresie rozszerzonym. Kl. IINowa EraLO – II C !!!! nauczyciel wskaże osoby II HF, które mają kupić
Fizyka632/1/2013 632/2/2013Marcin Braun, Agnieszka Byczuk, Krzysztof Byczuk, Elżbieta WójtowiczZrozumieć fizykę. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Kształcenie ogólne w zakresie rozszerzonym cz.1, cz. 2Nowa EraII C
Biologia564/1/2012Marek Guzik, Ewa Jastrzębska, Ryszard Kozik, Renata Matuszewska, Ewa Pyłka-Gutowska, Władysław ZamachowskiBiologia na czasie. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzonyNowa EraII B
Chemia528/1/2012M. Litwin, S. Styka – Wlazło, J. Szymońska (podręcznik) M. Chmurska, E. Magiel, G. Świderska (karty pracy)„To jest chemia 1. Chemia ogólna i nieorganiczna.”, zakres rozszerzony, „Maturalne karty pracy 1”Nowa EraDla klasy drugiej LO – IIB – można odkupić od osób, które skończyły biol-chem
Historia642/1/2013     642/2/2014Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski   Paweł Klint, Piotr Galik  „Zrozumieć przeszłość.”
Część 1. Zakres rozszerzony   „Zrozumieć przeszłość.”
Część 2. Zakres rozszerzony
Nowa EraII A