Profil biologiczno-chemiczny

Jeśli bierzecie pod uwagę profil biologiczno-chemiczny, to na pewno rozważacie zdawanie w przyszłości matury przynajmniej z jednego z tych przedmiotów. Nasza szkoła świetnie was do tego przygotuje, bo tutaj uczymy się nie tylko z książek, ale przede wszystkim praktycznie!

Co roku jeździmy na zajęcia przyrodnicze do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu, gdzie między innymi badamy próbki wody oraz gleby i oglądamy pod mikroskopem wyłowione przez siebie żyjątka, możemy też poznać anatomię serca albo płuc.

Mamy również okazję jeździć na wycieczki, w czasie których obserwujemy ciekawe zjawiska przyrodnicze takie jak np. Organy Wielisławskie na Pogórzu Kaczawskim, poszerzamy swoją wiedzę o roślinach np. w Ogrodzie Botanicznym czy Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu, albo zaznajamiamy się z okazami fauny i flory w okolicznych lasach.

Uczestniczymy w zajęciach laboratoryjnych przeprowadzanych przez naszych nauczycieli oraz przez zapraszanych naukowców.

Sami stworzyliśmy na terenie szkoły Kwiatowy Zakątek, uczestnicząc w projekcie „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”.

 Symbolicznie adoptowaliśmy fokę i sóweczkę w ramach akcji ratowania gatunków zagrożonych wyginięciem przez WWF Polska.

Ty też możesz tego wszystkiego doświadczyć, jeśli tylko wybierzesz klasę biologiczno- chemiczną w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.

Przygotowała: Uczennica klasy 3B

Podobne

Zawody schachowe

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Zapraszamy dnia 11/01/2024 roku o godz. 16:30 na Wywiadówkę!

Wesołych Świąt :-)

Wesołych Świąt

Comments are Closed

Skip to content