„KWIATOWY ZAKĄTEK – oaza dla wszystkich”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Przyroda łagodzi zmiany klimatu” organizowanym przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

W ramach projektu  uczniowie pod opieką p. Magdaleny Potomskiej i p. Violetty Półćwiartek tworzą miejsce przyjazne dla ludzi i miododajnych roślin i owadów.

Zakupione zostały rośliny i materiały, które pozwolą stworzyć oazę dla wszystkich w miejscu wcześniej nieużywanym , zapomnianym i bezużytecznym.

Młodzież z klas IIb, IIIp, z pomocą klasy IIa i IIIa zasadzili na rabatkach tawułki, lawendy, rozchodniki, barbule, parowskie, forsycje i budleje.  Wiciokrzewy, winobluszcze i powojniki stworzą zielona ścianę. Żarnowiec zasłoni nieciekawe mury. Zostanie też ustawiony hotelik dla owadów, który został wykonany przez jednego z rodziców klasy IIB . Już wiosną pierwsze rośliny zakwitną i będą cieszyć wszystkich : zarówno owady, jak  i uczniów , bo będą tam mogły odbywać się lekcje na „łonie natury”. Na razie brakuje ławek, ale do wiosny Panie opiekunki i uczniowie na pewno coś z pomocą rodziców wymyślą.

Podobne

Zwiedzaliśmy Oświęcim i Kraków z programem „Poznaj Polskę”

Pomiędzy 7 a 9 czerwca uczniowie klas IIIp, IIId oraz Ia brali udział w wycieczeCzytaj dalej

Przyrodnicze zajęcia projektowe

Nasze klasy biologiczno-chemiczne brały udział w wycieczce ukazującej najciekawsze geologiczne okazy naszej okolicy. Rozpoczęła sięCzytaj dalej

Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0” w naszej szkole

O dostępności wciąż mówi się za mało! A przecież bez niej wielu z nas nieCzytaj dalej

Comments are Closed

Skip to content