„KWIATOWY ZAKĄTEK – oaza dla wszystkich”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Przyroda łagodzi zmiany klimatu” organizowanym przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

W ramach projektu  uczniowie pod opieką p. Magdaleny Potomskiej i p. Violetty Półćwiartek tworzą miejsce przyjazne dla ludzi i miododajnych roślin i owadów.

Zakupione zostały rośliny i materiały, które pozwolą stworzyć oazę dla wszystkich w miejscu wcześniej nieużywanym , zapomnianym i bezużytecznym.

Młodzież z klas IIb, IIIp, z pomocą klasy IIa i IIIa zasadzili na rabatkach tawułki, lawendy, rozchodniki, barbule, parowskie, forsycje i budleje.  Wiciokrzewy, winobluszcze i powojniki stworzą zielona ścianę. Żarnowiec zasłoni nieciekawe mury. Zostanie też ustawiony hotelik dla owadów, który został wykonany przez jednego z rodziców klasy IIB . Już wiosną pierwsze rośliny zakwitną i będą cieszyć wszystkich : zarówno owady, jak  i uczniów , bo będą tam mogły odbywać się lekcje na „łonie natury”. Na razie brakuje ławek, ale do wiosny Panie opiekunki i uczniowie na pewno coś z pomocą rodziców wymyślą.

Podobne

Odkrywamy Kraków

Edukacyjna wycieczka do Krakowa! W dniach 17 – 18 listopada 2021 uczniowie klasy 3 FCzytaj dalej

U NAS SZYBKO POCZUJESZ SIĘ JAK U SIEBIE

Jeśli chciałabyś /chciałbyś uczyć się w szkole, która dba o przyjazną atmosferę i Twój wszechstronnyCzytaj dalej

Zdalna edukacja – my dajemy radę!

Dzięki realizacji projektu pn. Zdalna edukacja – kluczem do sukcesu, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących iCzytaj dalej

Comments are Closed

Skip to content