„KWIATOWY ZAKĄTEK – oaza dla wszystkich”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Przyroda łagodzi zmiany klimatu” organizowanym przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

W ramach projektu  uczniowie pod opieką p. Magdaleny Potomskiej i p. Violetty Półćwiartek tworzą miejsce przyjazne dla ludzi i miododajnych roślin i owadów.

Zakupione zostały rośliny i materiały, które pozwolą stworzyć oazę dla wszystkich w miejscu wcześniej nieużywanym , zapomnianym i bezużytecznym.

Młodzież z klas IIb, IIIp, z pomocą klasy IIa i IIIa zasadzili na rabatkach tawułki, lawendy, rozchodniki, barbule, parowskie, forsycje i budleje.  Wiciokrzewy, winobluszcze i powojniki stworzą zielona ścianę. Żarnowiec zasłoni nieciekawe mury. Zostanie też ustawiony hotelik dla owadów, który został wykonany przez jednego z rodziców klasy IIB . Już wiosną pierwsze rośliny zakwitną i będą cieszyć wszystkich : zarówno owady, jak  i uczniów , bo będą tam mogły odbywać się lekcje na „łonie natury”. Na razie brakuje ławek, ale do wiosny Panie opiekunki i uczniowie na pewno coś z pomocą rodziców wymyślą.

Podobne

Uwaga!

Zakończona została rekrutacja do projektu! Lista osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa znajduje się w gablocieCzytaj dalej

04 października 2023 r. rusza rekrutacja do programu Erasmus+

04 października 2023 roku rusza rekrutacja do akredytowanego projektu Erasmus+. Więcej informacji pod linkiem https://zsoizlwowek.pl/akredytacja-w-ramach-akcji-1-edukacja-szkolna/

Rekrutacja w zakresie mobilności kadry

Od 16 marca 2023 roku rusza rekrutacja w zakresie mobilność kadry pedagogicznej. Więcej informacji naCzytaj dalej

Comments are Closed

Skip to content