Spotkanie z pracownikiem naukowym Katedry Optyki i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej

7 marca 2023 uczniowie klasy IIB, IIIB, IIIA i IV P uczestniczyli w interesującym spotkaniu z pracownikiem naukowym Katedry Optyki i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu dr hab. inż. Sławomira Drobczyńskiego zatytułowanego „Pułapkowanie optyczne” .Pan profesor Sławomir Drobczyński opracował tzw. szczypce optyczne, dzięki którym odpowiednio uformowaną wiązką światła można złapać materię, przytrzymać ją i przemieścić. Naukowcy przy pomocy szczypiec optycznych i mikrorobotów badają komórki nowotworowe by przyczynić się do opracowania skutecznej terapii celowanej. Pan Sławek jest absolwentem naszego Liceum Ogólnokształcącego i już wkrótce spotkamy się ponownie, tym razem na uczelni.

Podobne

W dniu dzisiejszym odbyły się Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1.

Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1.

Warsztaty szachowe część 3

Warsztaty szachowe część 3

Konkurs matematyczny o liczbie Pi

Konkurs matematyczny o liczbie Pi

Comments are Closed

Skip to content