Biznes i zarządzanie (NOWOŚĆ)

Pragniesz w przyszłości zostać szefem firmy i kreować swoje życie zawodowe – ten kierunek jest dla Ciebie!

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy potrafią przetwarzać i analizować dane oraz wykorzystywać je w projektowaniu nowoczesnych rozwiązań biznesowych.

Nauka na tym profilu umożliwi Ci rozwój kompetencji przedsiębiorczych, menedżerskich i przywódczych. Zdobędziesz podstawową wiedzę na temat praw konsumenckich, podatków, ubezpieczeń, nauczysz się zarządzania finansami i pracy w zespole. Dzięki współpracy z przedsiębiorstwami poznasz realia polskiej gospodarki. Nowy przedmiot biznes i zarządzanie kładzie nacisk na pracę w grupach oraz analizę praktycznych przypadków. Dzięki temu rozwiniesz kompetencje 4K – kooperację, komunikację, kreatywność i krytyczne myślenie.

Wybierając profil biznes i zarządzanie będziesz się uczył na poziomie rozszerzonym następujących przedmiotów: biznesu i zarządzania, języka niemieckiego lub język angielskiego, matematyki lub geografii.

Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na wszystkich kierunkach uczelni ekonomicznych oraz uniwersyteckich takich jak: ekonomia menedżerska, zarządzanie, logistyka, finanse, rachunkowość, bankowość, marketing.

W przyszłości mogą pracować w agencjach marketingowych, firmach doradczych i konsultingowych, agencjach doradztwa personalnego a także prowadzić własną działalność gospodarczą.

Biznes i Zarządzanie przygotuje młodzież do roli przyszłych pracowników, menedżerów czy przedsiębiorców. Wykształci także we wchodzących w dorosłość uczniach umiejętność podejmowania świadomych decyzji konsumenckich i zarządzania finansami osobistymi.

Skip to content