Klasa matematyczno-informatyczna

Profil informatyczno – językowy

            Informatyka, matematyka i języki obce to obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy połączenie. Informatycy, programiści, twórcy stron internetowych bez problemu znajdują dobrze płatną pracę. Informatyka to dziedzina, która rozwija się bardzo szybko i także szybko zmienia. Dobrze jest być na to przygotowanym, dlatego profil informatyczno – językowy jest dla tych wszystkich, którzy lubią informatykę, są kreatywni, otwarci na nowe wyzwania i pomysłowi.

Wybierając profil matematyczno – informatyczny będziesz uczył się na poziomie rozszerzonym: matematyki, fizyki lub informatyki oraz języka angielskiego lub niemieckiego.

Na tym profilu uczniowie:

• poznają języki programowania oraz logarytmy matematyczne stosowane w informatyce
• nauczą się konfiguracji sieci komputerowych oraz obsługi baz danych,
• rozwiną słownictwo z zakresu informatyki w języku obcym.

Nauka odbywa się w nowoczesnych pracowniach komputerowych i językowych. Absolwenci tej klasy przygotowani są do kontynuowania kształcenia m.in. na kierunkach: informatyka, analiza danych, gry i grafika komputerowa, programowanie i bazy danych, filologia angielska z techniką informacyjną.

Skip to content